Михаило Стојчић (III СМШ "Јосип Славенски") почео је да учи клавир са непуних 12 година у класи проф. Драгане Павловић код које је, након што је убрзано завршио нижу музичку 2015. уписао средњу школу и код које и даље учи, напредује и ниже успехе. Исте године добио је и награде на разним такмичењима Србије. Његови највећи успеси броје углавном прве награде, и то на Међународном такмичењу "Петар Коњовић" 2016. Међународном такмичењу младих пијаниста у Смедереву 2016, Републичком такмичењу Заједнице музичких и балетих школа Србије 2017, Међународном такмичењу младих пијаниста у Шапцу 2018. За ово кратко време, његови успеси броје два лауреата. Такмичење "Меморијал Душан Протић" и Републичко такмичење камерних састава Заједнице музичких и балетских школа Србије 2018. заједно са колегом Милутином Јоцићем (баритон). До сада је одржао три успешна реситала -један 2016 а два 2017. године. Педагози са којима је сарађивао на мајсторскимк урсевима су Наталија Младеновић (Србија), Александар Синчук (Русија), Ненад Качар (Хрватска), Наташа Вељковић (Аустрија) и Наташа Митровић (Србија). Свој таленат и школу представљао је у многим салама Србије од којих су само неке Народна библиотека Србије, Уметнички павиљон "Цвијета Зузорић", Галерија и Велика сцена Коларчеве задужбине, па и у иностранству у концертним салама Немачке (Золинген) и Пољске (Киелце).  Следеће наступе одржаће већ крајем месеца на Земунском Интернационалном такмичењу пијаниста, као и 16. маја поново на "Коларцу" у оквиру прославе дана школе, а 17. маја одржаће реситал у Галерији Српске Академије Наука и Уметности.