14. и 15. октобра, велика дива, светски познати контраалт,  Маријана Мијановић ће одржати семинар који је акредитован од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања. Теме ће бити из области барокне музике јер је Маријана Мијановић, која је већ више пута радила са нашим певачима, специјализована за ову музичку епоху. Ово ће бити прави празник не само за соло певаче већ и за све остале музичаре који ће се сусрести са практичним саветима за поставку гласа, дисања и комплетне припреме композиције и без самог певања.
Сатница: од 9:30 - 14:00 и од 15:30 - 19:30 (важи за оба дана)

Од 20.-23. октобра, испред Опероса фондације, мастер клас за ученике и професоре соло певања одржаће Џенифер Лармор, ( Jennifer Larmore) америчка мецосопранисткиња, са каријером која је још почетком деведесетих постала интернационална. Почетак њене каријере обележиле су роле Росинија, бел канто стила и Хендла, а затим и опере Моцарта и Рихарда Штрауса. Од две хиљадитих Џенифер отпочиње успешно и каријеру реситалске уметнице.
Дебитовала је улогом Росинијеве Розине коју је касније на многим светским сценама извела више од пет стотина пута. Затим следе ангажмани у операма у Ници, Чикагу, Метрополитен у Њујорку, Миланској Скали, Париској опери, Ковент Гардену, као и рецитали у Амстердаму, Паризу, Хонг Конгу, Лондону и свим већим америчким градовима.
Џенифер Лармор је на светским оперским сценама отпевала огроман мецосопрански репертоар, обухватајући стилове од барока до модерних и нових оперских остварења.
Снимала је за Дојче грамофон, Хармонија Мунди, Телдек, РЦА и многе друге и објавила преко сто носача звука.
Џенифер ће у Београду радити са десет студената соло певања у оквиру три радна дана.  Студенти су сами одабрали репертоар који ће радити.  Сви стилови и композитори су добродошли!
Четвртог дана имаћемо прилику да послушамо одломке из књиге коју Џенифер управо пише, као и да постављамо питања и учествујемо у дискусији на тему певања и оперске каријере данас.
Сатница:
20. и 21.10. : oд 14:30 - 19:00
        22.10. : oд 11:00 – 13:00    u 18:00 концерт полазника
        23.10. : oд 11:00 – 13:00

Од 27. до 29.10. наша школа биће домаћин музичких радионица за лимене ансамбле које ће држати Марио Шинцек (тромбон, Хрватска), Сергиу Царстеа (труба, Румунија), Емин Џијан (хорна, Македонија) и Илир Кодхима (хорна, Албанија) а акценат ће бити на камерној музици (брасс квинтети, брасс квартети, квартети тромбона, хорни итд). На крају радионице планиран је и концерт свих полазника! Све поменуте радионице представљају припрему за велике радионице и концерте у новембру 2014!
Сатница:
          9:30 - 13:00  и  14:00 - 18:00  у сали школе