У оквиру ЗМБШС, крајем прошле године, формиране су појединачне секције за сваки инструмент на нивоу града Београда, региона и Републике, ради боље комуникације међу професорима, њиховог појединачног организовања и обогаћивања концертних и других активности. С тим у вези у понедељак, 25. јануара 2016. године у МШ "Јосип Славенски" са почетком у 19 часова биће одржан први концерт Београдске секције за виолину, где ће наступити 10 младих виолиниста из Београдских музичких школа, са веома атрактивним програмом. Након концерта биће одржан састанак професора виолине који ће разговарати о актуелним темама. По речима председнице београдске музичке секције виолиниста, Ане Весков у плану је да се већ следећи концерт одржи у фебруару месецу, у некој од београдских музичких школа за коју се одлуче професори виолине на поменутом састанку.